وزارت دولت در امور پارلمانی، اداره اختصاصی تنظیم، تامین، تداوم و توسعه روابط امور پارلمانی متکی بر اصل تفکیک قوا میان ارکان ثلاثه دولت به منظور نهادینه ساختن دموکراسی، تحکیم  نظام قانونمند، پاسخگو و ایفای نقش مهم و تسهیل کننده برای همه نهاد های انتخابی جهت تحکیم ثبات سیاسی از طریق رفع ابهامات، صلاحیت ها و تأمین هماهنگی میان آنها میباشد.

پیام وزیر

دولت در امور پارلمانی

4 months 3 هفته پیش

نهایت خرسندم و از خداوند متعال شکر گذار ام که یکبار دیگر فرصت خدمت به مردم و وطن عزیز نصیب اینجانب گردید. لازم میدانم از اعتماد جلالتمآب رئیس جمهور و جلالتمآب رئیس اجرائیه نسبت به من، اظهار سپاس نمایم.

مسرت دارم که مسؤلیت اداره تامین روابط کاری و هم‌آهنگی میان قوای ثلاثه را که دوازده سال قبل توسط اینجانب بنیان گذاری شده بود بدوش میگیرم. به کمک و یاری خداوند (ج)، به رهنمایی رهبری دولت جمهوری اسلامی افغانستان و به همکاری تیم کاری خویش میخواهم که به هدف بزرگ و مهم تقویت ثبات ملی از طریق هم‌آهنگی مناسب بین ارکان ثلاثه 

  ...بیشتر در اینجا

غلام فاروق وردگ
Minister

تازه ترین اخباراخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۵ - ۱۰:۲۰
Background image

ورکشاپ  ‌اگاهی دهی در لیسه عالی شیرینو

ریاست اطلاعات و اگاهی عامه وزارت دولت درامورپارلماني روز یکشنبه جهت ارتقاع سطح اگاهی  شاگردان و استادان لیسه عالی شیرینو ورکشاپ یک روزه اگاهی دهی را تدویرنمود. در این ورکشاب که تعداد. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۵ - ۰:۴۵
Background image

دیدار با سفیر ناروی در کابل؛

وزیر دولت در امور پارلمانی به نماینده‌گی از مردم افغانستان، از کمک های مردم و دولت ناروی در بخش های امنیتی، اقتصادی، تعلیم و تربیه و برنامه های توسعه ای به افغانستان قدردانی نموده و بر. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۹:۱۶
Background image

تجلیل از هفته کتاب ‌خوانی؛

از هفته کتاب‌ خوانی امروز دوشنبه ۳۰ ثور در کتابخانه ریاست اطلاعات و آگاهی عامه وزارت دولت در امور پارلمانی با حضورداشت شماری از کارمندان این وزارت تجلیل بعمل آمد.

بست های خالیAll available vacancies

سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۹:۵۱
Background image

داکتر داخله (بست چهارم)

به منظور تحقق اهداف دولت جمهوری اسلامی افغانستان و استخدام کارمندان بر اساس اصل شایستگی و لیاقت، یک بست چهارم داکتر داخله ریاست منابع بشری وزارت دولت در امور پارلمانی اعلان مجد سپرده شد . . .

چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۳:۲۳
Background image

آمریت دارالانشای تخلفات سلوکی

به منظور تحقق اهداف دولت جمهوری اسلامی افغانستان و استخدام کارمندان بر اساس اصل شایستگی و لیاقت، یک بست سوم آمریت دارالانشای تخلفات  سلوکی ریاست دفتر وزارت دولت در امور پارلمانی  به مدت . . .

چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۸:۵۸
Background image

سکرتر مقام (بست سوم)

به منظور تحقق اهداف دولت جمهوری اسلامی افغانستان و استخدام کارمندان بر اساس اصل شایستگی و لیاقت، یک بست سوم سکرتر مقام  وزارت دولت در امور پارلمانی اعلان مجدد به مدت هفت روز .

از تاریخ . . .

عکس ها و ویدیو ها عکس ها و ویدیو ها

دیدار با سفیر ناروی در کابل؛

ورکشاپ  ‌اگاهی دهی در لیسه عالی شیرینو

تجلیل از هفته کتاب ‌خوانی؛

ورکشاپ اگاهی دهی  درلیسه استقلال

ورکشاپ آگاهی دهی در لیسه استقلال

معرفی رئیس عمومی دارالانشای ولسی جرگه؛

برگزاری ورکشاپ آگاهی دهی در موسسه تحصیلات عالي اهل بیت

ورکشاپ آگاهی دهی در موسسه تحصیلات عالی اهل بیت

وکلای برنده دور ابتدایی ولایت کابل با وزیر دولت در امور پارلمانی دیدار و گفتگو کردند.

کنفرانس خبری وزارت دولت در امور پارلمانی در ارتباط به پروسه حساب دهی به ملت

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر دیروز با نمایندگان جدید مردم در ولسی جرگه دیدار تعارفی کرد.

برنامه "حسابدهی حکومت به ملت"،